Niechorze to niewielka miejscowość turystyczna, położona w północno-zachodniej części Polski. Pierwotnie składało się ono z dwóch wsi – nadmorskiej oraz rybackiej, które zostały połączone w kwietniu 1936 roku. Jako kąpielisko funkcjonuje od XIX wieku. Do 1947 roku oficjalną nazwą miejscowości było "Horzowe". Później, wyniku przyłączenia tej wsi do Polski, niemiecką nazwę zmieniono na „Niechorze”.
Od 1870 roku liczba turystów przyjeżdżających do Niechorza zaczęła systematycznie rosnąć, dlatego też podjęto decyzję o wybudowaniu pawilonu kąpielowego ze zjeżdżalnią (istniał on do 1947 roku). Oprócz wypoczynku, letnikom oferowano także zabiegi lecznicze, takie jak chociażby hydroterapia.
W roku 1896 w Niechorzu zaczęła kursować Nadmorska Kolei Wąskotorowa, której trasa wiodła od Niechorza do Gryfic.
W 1945 roku na terenie Niechorza toczyły się walki między wojskami III Rzeszy oraz Armii Czerwonej. W wyniku działań wojennych znacznemu zniszczeniu uległa latarnia morska. Dziś Niechorze jest jedną z częściej odwiedzanych nadmorskich kurortów. Wpływ na to mają walory przyrodnicze (klifowe ukształtowanie terenu oraz szerokie, piaszczyste plaże), malowniczo usytuowane szlaki turystyczne oraz okoliczne atrakcje.